Новини

ЗАХОДИ У ЛЬВІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ КОЛЕДЖІ ГОТЕЛЬНО-ТУРСТИЧНОГО ТА РЕСТОРАННОГО СЕРВІСУ ДО 80-ИХ РОКОВИН ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

           29-30 вересня 2021 року в Україні та світі відзначають 80-ті роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Внаслідок  масових розстрілів  тоді  загинули понад  33  тисячі мирних  людей, більшість із яких — євреї, роми, українці.

       Для того, щоб студенти усвідомлювали важливість толерантного ставлення до інших народів, формували негативне ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя, а також вміли аналізувати причини та наслідки політики замовчування трагедії Бабиного Яру, викладачі історії Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Возняк М.І., Валігун О.В., Люта І.О.  провели  тематичні заходи до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру.

       29 вересня 2021 року задля того, щоб розкрити зміст подій, пов’язаних з трагедією в Бабиному Ярі, виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, продовжувати формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві викладачем історії Возняком М.І. був організований флеш-моб у групі 1.49 «Бабин Яр... Полюс нелюдськості...». 

         29 вересня 2021 року викладач історії Валігун О.В. у групі 1.51 провела національний урок пам’яті «Бабин Яр».  На цьому уроці говорили про  трагедію, про  Голокост  і  про  події Другої світової війни. Студенти працювали  з платформою «Червона  точка пам’яті», на якій зберігаються спогади про Другу Світову. Дуже емоційним було обговорення відео, на якому розповідалося як українська  родина врятувала  єврейську  родину Гонтмахерів, хоча це загрожувало українцям смертною карою протягом всього  часу  нацистської окупації.

         То був страшний час, в умовах якого люди, знімаючи маски, показували своє справжнє лице. Вони поводили себе так, як вважали за потрібне. Виявляли  найкращі людські якості: ділились шматком хліба, боролись з ворогом, рятували євреїв. Їх поведінка може бути уроком для кожного із нас сьогодні.

         30 вересня 2021 року викладач історії Возняк М.І. провів Національний урок пам’яті Бабин Яр з нагоди 80 річчя трагічних розстрілів євреїв в  Бабиному Яру у Києві. Бабин Яр поступово стає важливим символом збереження національної пам’яті українського народу, його християнських коренів. Проте, на жаль, український, в тому числі християнський, голос Бабиного Яру ще не співмірно слабкий із масштабами людської трагедії, що відбулася тут в роки останньої війни. І це прямий докір усім нам.

      30 вересня 2021 року викладач історії Люта І.О. з групою 1.50 провела семінарське заняття: «Мам'ять заради життя». На занятті студенти спробували зрозуміти причини, які спонукали до голокосту та дізнатись наслідки антисемітської політики для сучасного світу. 

       30 вересня 2021 року викладачем історії Валігун О В.  у групі 2.36 була організована віртуальна екскурсія:  Бабин яр: пам’ять на тлі історії. На базі музейно-виставковкого центру «Музей історії міста Києва студенти переглянули експозиції: Бабин Яр очима художників; Діти Бабиного Яру; Жертви Бабиного Яру; Праведники Бабиного Яру. Після заняття діти обговорили найбільш вражаючі експонати  та описали свої враження у есе. 

       У ці дні світ згадує про голокост, точніше про один з його проявів у Бабиному Яру (Київ). Масові розстріли, спроба знищення нації на тлі світової війни... Кожного разу під час згадки про такі події завмирає серце і хочеться забути, не згадувати, але саме пам'ять формує нас і наше майбутнє.


КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

79060, м. Львів,
вул. Івана Пулюя 36

тел. +38 (032) 234-26-91
факс: +38 (032) 234-26-91

email: lvivpk_gtrs@ukr.net

Ми в соціальних мережах

Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу
© 2010 - 2021 Всі права захищено